Захисників черкаського монастиря Різдва Богородиці нагороджено відзнаками “За вірність Церкві та мужність”

24 грудня 2023 року, під час Божественної літургії в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій нагородив кліриків та парафіян монастиря Різдва Пресвятої Богородиці у м. Черкаси, які постраждали під час нападу на обитель та зазнали травм різної тяжкості.

Представники духовенства та парафіяни проявили особливий героїзм у протистоянні із загарбниками обителі. 20 листопада люди у військовій формі, вигукуючи погрози на адресу парафіян, увірвалися на територію монастиря. За сприяння поліції вони вчинили жорстоке побиття вірян. Кілька захисників обителі дістали тяжкі тілесні ушкодження. Клірика монастиря ієрея Сергія Пащенка було госпіталізовано до лікарні з діагнозом “перелом нижньої щелепи”. Надалі священика у важкому стані доправили у відділення щелепно-лицьової хірургії Черкаської обласної лікарні, де йому було зроблено операцію.

Інших постраждалих доправили до третьої міської лікарні м. Черкаси.

Нападники на обитель активно перешкоджали проведенню фото- і відеозйомки як на території монастиря, так і біля лікарні, розбивали і знищували мобільні пристрої, насильно наполягали на видаленні записаних матеріалів.

Однак, низку відеокадрів усе таки вдалося згодом витягти з розбитих телефонів, і ці страшні кадри облетіли весь світ.

Після тривалого протистояння монастир був силою захоплений, а літні черниці разом із намісником, вікарієм Черкаської єпархії архієпископом Золотоніським Іоанном, були виселені зі своїх келій на вулицю.

У своїй проповіді на Літургії митрополит Феодосій відзначив особливу мужність і сміливість захисників монастиря. Постраждалі від силового захоплення обителі були удостоєні нагород від керуючого Черкаською єпархією. Клірик монастиря ієрей Сергій Пащенко був удостоєний права носіння золотого наперсного хреста і нагороджений відзнакою “За вірність Церкві і мужність”. Такі ж відзнаки – вищі нагороди Черкаської єпархії, отримали й інші постраждалі, які захищали черкаську обитель, будучи відданими Богу і канонічній Церкві.

ДОВІДКА:

Відзнака “ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖІСТЬ” була заснована в Черкаській єпархії у зв’язку з утисками та гоніннями, яких сьогодні зазнає Українська Православна Церква, та у зв’язку з необхідністю моральної підтримки вірних священнослужителів та вірян: кліриків, ченців, монахинь і мирян, які виявили стійкість у вірі та мужність у цей непростий час випробувань для Церкви.

Відзнакою нагороджуються:

1. Священнослужителі, які виявили вірність святій Православній Церкві та мужність, відстоюючи свою віру і захищаючи свої храми від захоплення розкольниками та іншими сторонніми особами.

2) Ігумени, ігуменії, ченці та черниці монастирів, які твердо і без хитань стоять у Православній вірі та вірності своїй тисячолітній отецької Православної Церкви, проповідуючи канонічну правду народу Божому, зберігаючи вікові традиції чернецтва і богослужбової практики вітчизняних монастирів.

3. миряни, які:

– постраждали, захищаючи свої храми від зазіхань розкольників;

– активно свідчать про канонічну істину Церкви, не боячись захищати свою Церкву там, де це потрібно;

– обіймаючи посади, високі становища і пости в різних галузях суспільного життя Черкас і Черкащини, не бояться допомагати і захищати Українську Православну Церкву, не дивлячись на зовнішній тиск.

4. Священнослужителі та миряни, які самовіддано трудяться в пастирській, інформаційній, юридичній та інших сферах, захищаючи канонічну Українську Православну Церкву і права її вірних від порушень і дискримінації.

5. Священнослужителі Черкаської єпархії, які хоча свого часу й ухилилися в розкол, але щиро покаялися, повернулися в лоно Матері-Церкви та мужньо подолали у ввірених їм релігійних громадах усі негативні наслідки свого відступу.