Митрополит Феодосій очолив Літургію престольного свята на честь свт. Спиридона архієрейського подвір’я в м. Черкаси (+ВІДЕО)

25 грудня 2023 року, у свято свт. Спиридона Триміфунтського, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Літургію на архієрейському подвір’ї на честь Різдва Христового в м. Черкаси. Цього дня відзначається престольне свято нижнього приділу головного храму подвір’я, освяченого на честь святого чудотворця.

Керуючому єпархією співслужили вікарій Ніжинської єпархії єпископ Ладанський Феодосій і вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Архієреям співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, благочинний Кам’янського округу протоієрей Георгій Пограничний, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок, намісник подвір’я протоієрей Назарій Княжук і духовенство м. Черкаси.

На Малому вході, за старанне служіння Церкві, клірики єпархії були удостоєні богослужбових нагород: ієрей Костянтин Головий – права носіння камилавки, ієрей Сергій Придибайло – права служіння з набедреником.

На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці Літургії архієреї у співслужінні духовенства звершили молебень небесному покровителю черкаського архієрейського подвір’я – святителю Спиридону Триміфунтському. Після спільної молитви митрополит Феодосій звернувся до прочан з архіпастирським словом.

Архієрей звернув увагу вірян, що дні пам’яті святителів Миколая Мирлікійського і Спиридона Триміфунтського стоять близько один до одного в церковному календарі. Такий збіг невипадковий, оскільки ці святі за життя були знайомі і разом брали участь у тривалих засіданнях I Вселенського Собору.

Митрополит Феодосій зазначив, що в усі часи православні християни сугубо шанували святителя Спиридона і молилися йому. Цей святий завжди був настільки близький до вірян, що жителі о. Корфу, де покояться його мощі, іноді називають святителя “наш дідусь Спиридон”.

“Бог гордим противиться, а смиренним дарує благодать” (Іак. 4:6), – сказано у Святому Письмі. “Смиренному святителю Бог дав таку благодать, що ще за життя він воскрешав мертвих і здійснював чудеса, і після смерті він продовжує це робити”, – підкреслив архіпастир.

Святитель Спиридон також став для багатьох зразком міцної та істинної віри. На I Вселенському Соборі, замість безлічі словесних аргументів, він стиснув у руці цеглу, з якої вирвалося полум’я та витекла вода, а в руці святого залишилася одна глина. Таким чином, він наочно показав невимовний і незбагненний образ з’єднання трьох облич в єдиній природі Святої Трійці. Владика Феодосій наголосив, що прості і зрозумілі слова святителя настільки глибоко проникали в серця учасників Собору, що багато вчених філософів, прихильників єретика Арія не тільки мовчали, а й зреклися колишніх помилок.

Після проповіді архіпастиря, намісник архієрейського подвір’я протоієрей Назарій Княжук подякував архієреям за звершення Літургії в цей святковий день. Священик поділився своєю радістю від того, що за молитвами свт. Спиридона, богослужіння престольного свята очолив сьогодні митрополит Феодосій, повернення якого після цілодобового домашнього арешту, довго чекала черкаська паства.

У вітальному слові єпископ Ладанський Феодосій також подякував митрополиту Феодосію за запрошення на престольне свято архієрейського подвір’я. Владика зазначив, що звершуючи Літургію, кожен священик торкається серцем до Небесного Царства. Архієрей побажав, щоб скасування цілодобового арешту митрополиту Феодосію дало йому змогу частіше звершувати Божественну Літургію, поєднуючись із Богом у Євхаристії. А всім людям: як віруючим, так і гонителям Церкви, владика побажав набути таку ж кротість і любов до ближніх, яка була у свт. Спиридона.