Митрополит Феодосій після 8-місячної перерви звершив Літургію в кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

24 грудня 2023 року, в Неділю 29-ту після П’ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих Праотців, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси після 8-місячного цілодобового домашнього арешту.

Перед початком богослужіння численна черкаська паства зустрічала свого архіпастиря біля єпархіального управління та собору. Духовенство, чернецтво та миряни з радістю вітали митрополита Феодосія з довгоочікуваним поверненням на свою кафедру після тривалого домашнього арешту.

На Літургії Високопреосвященнішому владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко та духовенство Черкаської єпархії.

На богослужінні молилися ігуменії жіночих монастирів Черкащини з сестрами.

Під час Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

На Малому вході клірик монастиря Різдва Пресвятої Богородиці м. Черкаси ієрей Сергій Пащенко, який проявив мужність і отримав важкі травми під час захисту обителі від силового захоплення, був удостоєний права носіння золотого наперсного хреста.

Після закінчення Літургії митрополит Феодосій звернувся до черкаської пастви зі словом духовної настанови. Після проповіді керуючий єпархією удостоїв постраждалих учасників захисту черкаського монастиря вищих нагород Черкаської єпархії – відзнак “За вірність Церкві та мужність”.