Відійшов до Господа клірик Черкаської єпархії протоієрей Олександр Гладченко

15 грудня 2023 року, після тривалої тяжкої хвороби, на 78-му році життя помер заштатний клірик Черкаської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Олександр Дмитрович Гладченко.

Народився протоієрей Олександр 11 жовтня 1946 року в місті Олександрія Кіровоградської області в сім’ї робітника. Після закінчення школи працював на Олександрійському транспортному заводі. В 1965 р. був призваний до лав Радянської армії, після демобілізації працював на підприємствах в місті Олександрія Кіровоградської області. З 1979 року ніс кліросний послух в Свято-Успенському храмі села Коробчине Кіровоградської області.

16 лютого 1997 року рукоположений в сан диякона, а 2 березня 1997 року рукоположений в сан священика єпископом Черкаським і Канівським Софронієм (Дмитруком) († 2020) і був призначений настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці села Березняки Смілянського благочиння Черкаської єпархії Української Православної Церкви, де і прослужив 25 років до виходу за штат в 2022 році.

За ревне служіння Святій Православній Церкві протоієрей Олександр в 2007 році був нагороджений наперсним хрестом, в 2012 році був возведений в сан протоієрея, а в 2020 році був удостоєний правом носіння хреста з прикрасами.

Протоієрей Олександр своїм життям являв образ доброго пастиря і прекрасного проповідника Слова Божого. Добросовісно відносився до своїх пастирських обов’язків, мав великий авторитет священнослужителя серед парафіян. Сам образ отця Олександра, його натхненне і мудре слово, його старанні молитви, увага до кожної людини незмінно привертали до нього серця людей.

Нехай упокоїть Господь душу спочилого протоієрея Олександра в оселях праведних! Вічна йому пам’ять!

***

15 грудня 2023 року, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вечірнє богослужіння з парастасом у храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Березняки звершив вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн у співслужінні духовенства Смілянського благочиння.

У суботу, 16 грудня о 8:00, архієпископ Іоанн очолить заупокійну Літургію в цьому ж храмі, після якої відбудеться чин поховання спочилого протоієрея Олександра Гладченка.