Митрополит Феодосій дистанційно привітав із престольним святом вірян Свято-Андріївського архієрейського подвір’я в Черкасах (+ВІДЕО)

13 грудня 2023 року, у свято на честь святого апостола Андрія Первозванного, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію на Свято-Андріївському архієрейському подвір’ї в м. Черкаси.

Всенічне бдіння напередодні святкового дня, з благословення митрополита Феодосія, звершив вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн у співслужінні міського духовенства.

На Літургії єпископу Антонію співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу і намісник подвір’я протоієрей Сергій Чумак, благочинний Городищенського округу протоієрей Іоанн Жигало, благочинний Кам’янського округу протоієрей Георгій Пограничний, благочинний Чорнобаївського округу протоієрей Валерій Русняк, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок і духовенство м. Черкаси.

На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Під час богослужіння всі богомольці мали можливість почути слово настанови від свого архіпастиря – митрополита Черкаського і Канівського Феодосія в дистанційному форматі.

Перебуваючи під домашнім арештом, архієрей звернувся до черкаської пастви з проповіддю про те, як приклад апостола Андрія може допомогти сучасним вірянам із гідністю пережити час випробувань, зберігши вірність Богові та Церкві. Говорячи про життєвий шлях святого, митрополит Феодосій зазначив, що спочатку, будучи учнем Іоанна Предтечі, Андрій згодом став учнем Господа Іісуса Христа.

“Він був смиренною людиною, і, не дивлячись на першість свого покликання, в усьому поступався честю своєму братові Петру, з вдячністю Богу задовольняючись своїм місцем серед дванадцяти апостолів. Для апостола Андрія питання першості не мало значення. Єдине, що було для нього значущим – бути з Господом і служити Йому. Апостол Андрій є покровителем усіх, хто смиренно і без заздрості готовий поступитися своєю першістю іншим”, – підкреслив архієрей.

Владика Феодосій вважає, що Первозванний учень Спасителя постає перед нами, перш за все – як людина, що приводить інших людей до Христа. “Якби я боявся Хреста, я б не проповідував його”, – сказав апостол Андрій своїм гонителям і розпинателям. Навіть будучи розіп’ятим на хресті, він продовжував проповідь про Хрест і Воскресіння, приводячи людей до віри. Такий закон апостольства, прийнятий ним від Спасителя.

“Святий апостол Андрій, як і апостол Павло, був у скорботі через невір’я своїх одноплемінників. Він був готовий за них померти. Він не виправдовував їхнє невір’я й оману, не поділяв їхніх помилок і не заспокоював їхню совість. Але він готовий був страждати, проповідуючи своєму народу, який розіп’яв Месію. Він страждав за людей і не міг не свідчити про правду”, – переконаний Черкаський митрополит.

Архієрей нагадав пастві, що православні віряни зараз живуть у непрості часи випробувань віри та вірності Богу. Тому пам’ять про апостола Андрія Первозванного, про його смирення, сміливість і відданість Христу дуже важлива для всіх нас.

Митрополит Феодосій закликав черкащан успадкувати від святого проповідника низку важливих життєвих правил: бути смиренними та готовими віддавати свою першість іншим заради любові Христової; бути вірними своїй вірі та своєму християнському покликанню, аж до смерті; та любити ближніх, не зраджуючи вірі, істині та Святій Церкві.

На закінчення проповіді, керуючий Черкаською єпархією преподав духовенству і вірянам архіпастирське благословення.

Надихнувшись промовою свого архієрея, учасники святкового богослужіння пройшли Хресною ходою навколо храму, а потім звершили молебень небесному покровителю архієрейського подвір’я в Черкасах – святому апостолу Андрію Первозванному.

Після спільної молитви до черкаської пастви звернувся єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Владика зазначив, що велика милість Божа полягає в тому, що через дві тисячі років ми можемо вшанувати пам’ять апостола Андрія в храмі на березі Дніпра, освяченому на його честь. Також невипадково цей храм розташований у тому місці, де колись міг проходити проповідницький шлях святого.

Архієрей привітав із престольним святом намісника Андріївського подвір’я і багаторічного благочинного Черкаського округу протоієрея Сергія Чумака, відзначивши його заслуги перед Церквою. Також, з нагоди майбутнього 75-річчя, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, багаторічного вівтарника Андріївського храму Віктора Яковича Реву було удостоєно високої церковної нагороди – ордена Хрещення Русі.

На закінчення святкового богослужіння, намісник подвір’я протоієрей Сергій Чумак подякував архіпастирям за духовні настанови, які були надані віруючим черкащанам. Окремі слова подяки отець благочинний адресував духовенству Черкаського округу, яке в простоті та смиренні несе своє служіння пастві.