Митрополит Феодосій очолив Літургію та молебень перед новим роком у кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

31 грудня 2023 року, в Неділю 30-ту після П’ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отців, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Керуючому єпархією співслужив вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Архіпастирям співслужили секретар єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь. Також були звернені прохання до Бога за упокій душі новопреставленого протоієрея Іоанна Саваріна – спочилого клірика Золотоніського благочиння.

Наприкінці богослужіння митрополит Феодосій звернувся до парафіян собору з архіпастирським словом. Владика дав духовну настанову пастві напередодні прийдешнього 2024-го року. Архієрей порівняв життя людини зі сувоєм, сторінки якого перевертаються з року в рік. Перевернути хоч один аркуш життя назад або вирвати його ніхто з людей не може. Цей сувій, за словом архіпастиря, одного разу буде розгорнутий Богом під час Страшного Суду і на ньому позначаться всі наші вчинки.

“Майбутній рік – це чистий і білосніжний аркуш. Його також можна порівняти з полем, покритим свіжим снігом. Обернувшись назад, ми можемо побачити стежку життя за минулий рік. Вона може бути рівною і нерівною. Ми могли йти по ній прямо, а могли падати. Усе це наклало відбитки на засніжене поле року, що минає. Вступаючи в новий рік, ми повинні уважно робити кожен крок, оскільки все, що ми зробимо протягом цього року, перейде з нами у вічність”, – попередив вірян владика Феодосій.

Архієрей закликав паству покласти твердий намір вважати майбутній рік роком волі Божої, яку кожен повинен шукати і виконувати. Останній день року – це час, коли віруючим людям слід дякувати Богові за прожитий рік і просити Його благословення на рік прийдешній. Саме тому в передноворічні дні в багатьох храмах звершуються особливі молебні, щоб допомога Божа супроводжувала віруючу людину в усі дні її життя.

Після проповіді архіпастиря в кафедральному соборі Черкас відбувся новорічний молебень, після якого духовенство окропило всіх вірян святою водою.

Повернувшись додому, до своїх рідних і близьких, черкащани зустрічають новий 2024-й рік, сподіваючись на милість Божу та Його підтримку в складний для нашої Церкви час.