Єпископ Антоній звершив Літургію в престольне свято Аннозачатіївського храму м. Корсунь-Шевченківський (+ВІДЕО)

22 грудня 2023 року, у свято Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в храмі Нерукотворного Образа Спасителя титульного міста. Цього дня парафія храму відзначає престольне свято його нижнього приділу.

Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Корсунь-Шевченківського округу і настоятель храму протоієрей Іоанн Налапко, благочинний Шполянського округу протоієрей Володимир Скрипничук, духовенство Корсунь-Шевченківського благочиння і гості у священному сані.

На Літургії молилися настоятельки жіночих монастирів Черкаської єпархії із сестрами обителей.

На Малому вході, за старанне служіння Церкві, з благословення керуючого єпархією, клірик Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Євгеній Тєрехов був нагороджений правом носіння митри.

На Літургії було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці богослужіння архієрей із духовенством і парафіянами звершили Хресний хід, після якого було відслужено святковий молебень.

Після Літургії єпископ Антоній звернувся до вірян з архіпастирським словом, розповівши про головну чесноту Божої Матері та Її святих батьків – смирення.

Коли до Спасителя, Який проповідував, прийшли Його Матір і брати, бажаючи зустрічі з Ним, Він сказав людям: “матір Моя і брати Мої – ті, що слухають слово Боже, і виконують його” (Лк. 8:21). Тим самим, за словом архієрея, Христос не принизив Пресвяту Богородицю, а підкреслив Її смирення.

Архіпастир зазначив, що Богоотроковиця Марія була смиренною ще з юності. Коли

Архангел Гавриїл сповістив Їй про прийдешнє чудо Різдва Сина Божого, Вона зі смиренням прийняла цю благу звістку. Протягом усього життя Марія піддавалася різним випробуванням, але кожне з них Вона приймала смиренно. Нарешті, смиренно переживши смерть улюбленого Сина, Вона отримала від Бога вінець святості, ставши за благодаттю вищою за всіх Ангелів і Архангелів, Херувимів і Серафимів.

Владика звернув увагу, що подібних випробувань зазнали і батьки Пресвятої Діви. За безпліддя Іоаким і Анна довго терпіли ганьбу від іудеїв – ревнителів Закону не по розуму. Подружжя поводилося смиренно і ніколи не нарікали. За це Бог нагородив їх народженням довгоочікуваної Доньки.

Архієрей стверджує, що в житті багатьох вірян настають моменти зневіри і з’являється нарікання на Бога під час складних ситуацій. У такий час, за порадою архіпастиря, необхідно усвідомити свої гріхи та щиро в них покаятися без самовиправдання. “Завдяки смиренню, на душі настане мир, а наше життя вишикується рівною і прямою смугою, що пролягає від землі до Неба”, – впевнений єпископ Антоній.