9 травня 2025 року, у день, коли народи колишніх союзних республік відзначають 80-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив панихиду біля меморіалу на місці Корсунь-Шевченківської битви 1944 року.
Високопреосвященнішому владиці співслужило духовенство Черкаської єпархії, а також на панихиді молилися настоятелька Спасо-Преображенського Стеблівського жіночого монастиря ігуменія Манефа з сестрами.
Історичні бої під Корсунь-Шевченківським на Черкащині зіграли одну з ключових ролей у визволенні нашої Батьківщини від німецько-фашистських загарбників.
Німецьке командування прагнуло утримати Корсунь-Шевченківський плацдарм для можливого контрнаступу і відновлення лінії фронту по Дніпру. У січні-лютому 1944 року війська 1-го і 2-го Українських фронтів розпочали наступ з метою оточення німецького угруповання в районі міста Корсунь-Шевченківський. Тоді відбулося з’єднання радянських танкових армій, що завершило оточення близько 60-80 тис. німецьких солдатів і офіцерів. Німці зробили спробу прориву з оточення, проте більшість із них було знищено або взято в полон.
Удару по окупантах було завдано нищівного. За історичними даними, втрати противника становили близько 55 тис. убитих і понад 18 тис. полонених. Завершальні бої відбувалися на так званому Бойковому полі, між селами Шендерівка, Комарівка та Хильки. Корсунь-Шевченківська операція стала найважливішим кроком до визволення Правобережної України, її навіть стали називати «другим Сталінградом», або «українським Сталінградом».
У слові після панихиди митрополит Феодосій привітав усіх із 80-ю річницею Великої Перемоги та висловив подяку усім тим солдатам і офіцерам, українцям, росіянам, білорусам, молдованам і представникам інших народів – учасникам Корсунь-Шевченківської операції – за їхній внесок у визволення Батьківщини від нацистів ХХ століття.
Також після панихиди до присутніх звернувся зі словом О.М. Крот, багаторічний голова Корсунь-Шевченківської районної Ради, який усе своє життя, від 20-річного віку і до самого виходу на пенсію, присвятив самовідданій праці на благо свого району, чим заслужив незаперечний авторитет у Корсунь-Шевченківському. Олександр Михайлович висловив надію, що наші нащадки ніколи не забудуть подвиг своїх батьків, які врятували людство від нацизму.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ