Єпископ Антоній вшанував пам’ять св. вмц. Варвари у Свято-Миколаївському Лебединському монастирі (+ВІДЕО)

17 грудня 2023 року, в Неділю 28-ту після П’ятидесятниці та свято на честь св. вмц. Варвари, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії та благочинний у справах єпархіальних монастирів єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Свято-Миколаївському Лебединському жіночому монастирі. Обитель відзначає цього дня мале престольне свято, оскільки один із приділів головного храму монастиря освячений на честь святої великомучениці Варвари.

Його Преосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, благочинний Шполянського округу протоієрей Володимир Скрипничук, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м. Черкаси протоієрей Олексій Демченко та духовенство монастиря.

На богослужінні молилися настоятелька обителі ігуменія Ніколая з сестрами.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці спільної молитви, єпископ Антоній звернувся до насельниць, парафіян і паломників Лебединського монастиря з архіпастирським словом. Архієрей розповів про подвиг святої великомучениці Варвари та її допомогу в духовному житті гнаних православних християн.

“Господь дав Церкві безліч святих, схожих на численні зірки, що сяють на небосхилі Небесного Царства. І одна з таких зірок – свята великомучениця Варвара”, – почав свою проповідь архіпастир.

Її життя було наповнене як радощами, так і стражданнями. Народившись у сім’ї язичника, з дитинства Варвара споглядала красу тварного світу, бажаючи пізнати його Творця. Для широкого спостереження за природними красотами батько навіть побудував для отроковиці високу вежу.

Але не здогадувався язичник про те, що це споглядання і бесіди за його відсутності з дівчатами-християнками, приведуть Варвару до віри в Єдиного Бога. Дізнавшись про це, колись люблячий батько віддав рідну доньку на катування, а потім особисто наказав убити її. Так, в один момент припинилося земне життя великомучениці, але відкрилася для неї нескінченна дорога до вічності.

Відтоді молитовна допомога святої Варвари православним християнам не бідніє. Невипадково на іконах вона зображується з Євхаристійною Чашею в руках. За словом єпископа Антонія, великомучениця допомагає всім безневинно стражденним людям сподобитися покаяння і Причастя Святих Христових Тайн перед смертю. Це неодноразово підтверджували віряни, які пережили гніт більшовицьких репресій. Так, свята своїми молитвами робить усе, щоб смерть християнина була “безболісною, безсоромною і мирною”.